0

No products

0,00 Kč Total

Check out

Product successfully added to your shopping cart
Validity
Quantity
Total
Continue shopping Proceed to checkout  

Results of the vote on the evaluators of grants in the area of culture for the years 2021-2022

Back to the category overview
Previous category Next category

Year-round activities of music clubs category

As for the year-round activities of music clubs category, the evaluation committee will evaluate grant applications for support of year-round activities of music clubs directly linked to the city of Brno, based on presentation of authorial production with significant Brno/national character, increasing the quality of live cultural production especially in evening hours and related especially to the 18+ target group, or enlivening the public space. Support will be provided to music clubs with year-round activities that stage at least 50 productions a year (especially concerts, theatre performances, exhibitions, projections, authorial readings), of which minimum 50% are concerts and music productions.

Candidates:

photo of candidate

Ing. Jiří Švéda

Patři k legendám brněnské klubové scény, na které působí jako nezávislý producent a promotér v obla ... (more) Patři k legendám brněnské klubové scény, na které působí jako nezávislý producent a promotér v oblasti hudby a filmu již od roku 1991 (např. v klubech Alterna, Fléda, Jazzová kavárna Podobrazy, Mersey, Musilka, Rubín, Stará pekárna a Semilasso a v kinech Art, Lucerna, Scala a Svratka). Hudební festivaly Alternativa Brno (od 1996), Jazz Brno (od 1998) a Etno Brno (od 1998).
photo of candidate

BcA. Prokop Holoubek

Vystudoval lesnictví a nová media. Od 90. let je aktivním klubovým pořadatelem, vydavatelem, hudebn ... (more) Vystudoval lesnictví a nová media. Od 90. let je aktivním klubovým pořadatelem, vydavatelem, hudebním manažerem a aktivním hudebníkem. Od roku 2001, kdy se stal členem zakládající týmu klubu Fléda, působí v Brně (Fléda 2001-2011). Spoluzaložil kulturní centrum PRAHA/Forum pro architekturu a média (2014-2019). Podílel se na dramaturgii festivalu Maraton hudby. Provozuje agenturu Bumbum Satori. Je zakládajícím členem skupiny Midi Lidi (mj. Český lev 2010 za soundtrack k filmu Protektor). Je čestným členem České filmové a televizní akademie, byl členem rady Asociace filmových klubů ČR. Je skladatelem filmové hudby. Spolupracoval s organizacemi (výběr): Expozice Nové Hudby, Slam Poetry ČR, Pohoda festival, Rock for People festival, Dům umění města Brna, Kino Art Brno, Aliance Francaise Brno, Moravská Galerie Brno, Bonjoure Brno festival, Red Bull Music Academy, Český Majáles, Letní filmová škola, MFF Karlovy Vary, Česká centra. Prezentace českých umělců v rámci showcase festivalů / konferencí: SXSW Austin TX, Tallinn Music Week, Waves Bratislava, Eurosonic Noorderslag.
photo of candidate

Mgr. Milan Tesař

Vystudoval mediální studia a žurnalistiku a historii na FF a FSS MU v Brně. Od roku 1995 je vedoucí ... (more) Vystudoval mediální studia a žurnalistiku a historii na FF a FSS MU v Brně. Od roku 1995 je vedoucí hudební redakce Radia Proglas v Brně. Jeho pracovní náplní je vytváření a katalogizace hudebního archivu, autorství hudebních pořadů, hudební dramaturgie každodenního vysílání rádia. Na svém kontě má tisíce rozhovorů s hudebníky a tisíce dalších autorských pořadů. Jeho hlavní oblastí zájmu jsou "menšinové" žánry jako folk, jazz, world music, blues, alternativní hudba. Jednou měsíčně moderuje hodinový autorský pořad Rozhovor měsíce na ČRo Jazz. Jako hudební publicista pravidelně přispívá do těchto periodik: Kulturní magazín UNI, měsíčník Harmonie, Lidové noviny, Katolický týdeník, portál Brno - město hudby. Publikuje též v polském čtvrtletníku Twój Blues. Připravuje texty pro booklety CD a tiskové zprávy pro hudební vydavatelství Indies Happy Trails. Od roku 2019 je členem expertního panelu World Music Charts Europe, který tvoří 45 rozhlasových publicistů z celé Evropy (www.wmce.de). V letech 2005-10 a znovu od roku 2015 je členem, resp. předsedou grantové komise programu Kulturní aktivity pro oblast profesionálního umění v oboru alternativní hudby na Ministerstvu kultury ČR. Od roku 2017 je na Ministerstvu kultury ČR také předsedou Rady pro alternativní hudbu Programu státní podpory festivalů profesionálního umění. Je odborným garantem hudebních cen Anděl pro žánrové kategorie Folk a Jazz, je též členem řady dalších hudebních porot a komisí včetně například mezinárodní poroty slovenských cen Radio_Head Awards v kategorii World music a folk. Každoroční se účastní na odborného kolokvia Od folkloru k world music v Náměšti nad Oslavou (včetně pravidelného publikování odborných příspěvků ve sborníku z kolokvia). Jako pozvaný expert se účastní hudebních konferencí v ČR a na Slovensku (World Music Festival Bratislava, Czech Music Crossroads…). Je autorem knižního rozhovoru s houslistou Janem Hrubým (Housle tečka Hrubý, Galén Praha 2013).
photo of candidate

Mgr. Pavel Uretšlégr

Působí jako ředitel multižánrového hudebního festivalu Beseda u bigbítu. Je také spoluzakladatelem ... (more) Působí jako ředitel multižánrového hudebního festivalu Beseda u bigbítu. Je také spoluzakladatelem a koordinátorem Hudebních cen Vinyla. V roce 2011 vystudoval Management v kultuře na FF MU.
photo of candidate

Mgr. Lucie Chlupatá, DiS.

Vystudovala VOŠ informačních a knihovnických služeb obor Správa kulturních památek (2002), následně ... (more) Vystudovala VOŠ informačních a knihovnických služeb obor Správa kulturních památek (2002), následně FF Masarykovy univerzity obory Dějiny umění a Muzeologie (2006 - Bc.) a Muzeologie (2008 - Mgr.). V letech 2001-2003 a 2005-2007 pracovala jako asistentka Certifikačního orgánu Společnosti pro projektové řízení, o. s., a od roku 2007 do 2008 jako asistentka celé společnosti. V letech 2011-2016 pracovala jako odborná referentka kultury na Odboru kultury MMB, mimo jiné zastávala funkci tajemnice Poradního sboru náměstkyně primátora města Brna pro kulturu atd. Od roku 2016 nastoupila na pozici koordinátor spolupráce Odboru kultury MMB, kde pracovala do roku 2019. Její náplní práce bylo mimo jiné funkce tajemnice Koordinační skupiny pro program rozvoje kultury města Brna, spolupráce na dokumentu Strategie kultury a kreativních odvětví, organizace Brněnského kulturního parlamentu, spolupráce na kandidatuře a členství města Brna v Síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudby, administrace a posuzování žádostí o dotace (programy: klubová činnost, divadlo, hudba, tanec a audiovize). Od roku 2016 působí jako vedoucí administrace projektu a produkční hudebního festivalu Beseda u Bigbítu. Od roku 2016 se věnuje fundraisingu v oblasti veřejných zdrojů zaměřených na kulturu pro subjekty: Žebřiňák, z. s. (hudební festival Beseda u Bigbítu), Vinyla, z. s. (Hudební ceny Vinyla), Telepunk s.r.o. (festival TV a on-line seriálů Serial Killer), Tripitaka, z. s. (Ghettofest), Ojinud, z. s. (divadelní festival Faktor K), Studentský Majáles Brno, z. s. (Studentský majáles Brno), JAKUBÁK, z. s. (Jakubák open air fest) atd. zejména od poskytovatelů: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Státní fond kinematografie, kraje, obce, Visegradský fond atd. V roce 2019 se podílela na administraci projektu a komunitního centra Barvy brněnského bronxu a produkci festivalu Ghettofest. Od roku 2019 pracuje jako vedoucí kanceláře festivalu TV a on-line seriálů Serial Killer.
photo of candidate

RNDr. Roman Truksa

V letech 1993-2006 se aktivně účastnil budování pražské klubové scény jako produkční, dramaturg a d ... (more) V letech 1993-2006 se aktivně účastnil budování pražské klubové scény jako produkční, dramaturg a dj. Působil v klubech Bunkr, Roxy, Punto Azul, XT3, Alterna, palác Akropolis, Wakata, Chapeau Rouge a v mnoha dalších. Podílel se také na produkci festivalů Jelení příkop, RFP, Creamfields, Reggae meeting, Time to Roll, Mighty Sounds, Mezi ploty, KVIFF. V letech 2000-2004 vyučoval historii hudby a djskou techniku na soukromé LIVC Praha. Po přestěhování do Brna působil v letech 2007-2011 v TIC jako produkční a později jako vedoucí programového oddělení. Produkoval festival Babylonfest, podílel se dramaturgicky na akci Brněnské Vánoce. V letech 2012-2013 působil v Brně jako produkční Divadla šansonu, později divadla Feste. V letech 2013-2017 pracoval jako vedoucí Otevřené zahrady se zaměřením na produkční a galerijní činnost. V letech 2018-2020 pracoval v MRK, produkoval akce jako je Brněnská muzejní noc a četné vernisáže výstav.
photo of candidate

Mgr. Karel Veselý

Živí se jako kulturní publicista na volné noze od roku 2008. Svými texty přispíval a přispívá do ce ... (more) Živí se jako kulturní publicista na volné noze od roku 2008. Svými texty přispíval a přispívá do celé řady deníků (Lidové noviny, Právo) i časopisů (A2, Respekt). Od roku 2009 je externím členem redakce ČRo Radio Wave, od roku 2015 členem redakce časopisu Full Moon. Je porotce hudebních cen Vinyla. Je autorem či spoluautorem knih Hudba ohně, Kmeny a Planeta Nippon (nominace na Magnesii Literu) a autorem románu BombaFunk. V roce 2015 byl hodnotitelem programu Norské fondy, od roku 2017 do současnosti hodnotitelem grantové komise Fondu na podporu Umenia Slovenské republiky v oboru alternativní hudba a jazz. Od roku 2019 je členem grantové komise oboru alternativní hudba Ministerstva kultury České republiky.
photo of candidate

Boris Klepal

Hudební kritik a publicista, primárními oblastmi jeho zájmu jsou vážná hudba včetně současné, elekt ... (more) Hudební kritik a publicista, primárními oblastmi jeho zájmu jsou vážná hudba včetně současné, elektronické atd. s různými přesahy, a také opera. Kromě toho sleduje různé alternativy. V současné době je šéfredaktorem revue Opus musicum. Pravidelně spolupracuje s Aktuálně.cz, Hospodářskými novinami, časopisem HIS Voice a s Akademií klasické hudby. Dále také s Českou filharmonií a časopisem Czech Music Quarterly. V minulosti byl šéfredaktorem serveru Brno - město hudby a editorem operního vysílání ČRo Vltava.
photo of candidate

Ing. Pavel Cupák

Absolvent oboru Řízení a ekonomika podniku na VUT. Po studiu působil pět let ve stavební činnosti a ... (more) Absolvent oboru Řízení a ekonomika podniku na VUT. Po studiu působil pět let ve stavební činnosti a současně zvučil pro objednatele. Založil meziklubový festival Hrnem Brnem. Je rovněž zakladatelem myšlenky Hard&Smart - bezpečné kluby. V letech 2012-2015 byl ředitelem klubu Fléda. Od roku 2019 působí v klubu Eleven - podiová etika kapel. Spolupracuje se Střední školou uměleckomanažerskou. Zajišťuje ozvučení pro Studenstký majáles, GhettoFest, všechny eventy VUT. Spolupracuje s SwingWings, Malalata, Art4People, All In Concerts a dalšími. Je kapelním zvukařem Circus Brothers, Alband, Enable a klubovým zvukařem klubů Eleven club, Favál, Šelepka. Je zakladatelem umělecko- produkční skupiny Desk&Skill.
photo of candidate

Jiří Pichl

Manažer, producent, promotér a také aktivní umělec. Přes 30 let se věnuje pořádání koncertů, koncer ... (more) Manažer, producent, promotér a také aktivní umělec. Přes 30 let se věnuje pořádání koncertů, koncertních turné, divadelních představení a festivalů. Realizuje velké projekty, jako např. The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno, 4TET s Filharmonií Brno, Edvin Marton (HU) a Vienna Strauss Orchestra (AT, HU). Jako dramaturg a producent se podílel na albech českých interpretů jako např. Tichá dohoda, Progres 2 nebo The Plastic People of the Universe s Filhamonií Brno. Dlouhodobě spolupracoval s Českým rozhlasem Brno a Praha, kde působil jako autor, dramaturg a moderátor. Rovněž externě působil v České televizi coby autor, asistent režie, dramaturg a producent. Jeho devizou je široký přehled o kulturním dění, především v hudebních klubech.
photo of candidate

Mgr. Ilona Sedláková

Jejím celoživotním zájmem a velkým koníčkem je výtvarné umění, hudba, divadlo, design a architektur ... (more) Jejím celoživotním zájmem a velkým koníčkem je výtvarné umění, hudba, divadlo, design a architektura. Pravidelně navštěvuje výtvarné vernisáže, divadelní a hudební představení klasických či alternativních forem. Je dlouholetým příznivcem "ARS VIVA cesty za uměním" (specializovaná CK), s kterou pravidelně navštěvuje komentované výpravy za uměním. Od roku 2019 je členem Komise pro mládež, kulturu a sport při ÚMČ Brno střed. Pracuje jako advokátka.