Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení  

Přidejte se k téměř 65 000 Brňákům, kteří si svoji šalinkartu zařizují online.

Výhody

 bez prodlení a chození na úřad

 systém bude časem rozšířen na celou IDS JMK

 další dostupné služby z jediného městského účtu

Jediný účet pro městské služby.

Vyřiďte online

Zařiďte si svoje předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 (město Brno) bez běhání po úřadech. Stačí použít jakoukoli bezkontaktní bankovní kartu, která ponese vaše údaje.

Vše je přitom naprosto bezpečné. Karta je pouze identifikátorem zákazníka, nic se na ni nenahrává. Veškeré údaje o jízdence jsou uloženy v databázích. V systému se nepracuje s číslem karty.

 • nepřenosné předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 pro kategorie cestujících základní, děti, studenti a senioři do 70 let
 • roční přenosné jízdenky
 • přenosné předplatní jízdenky s platností 24 hodin nebo 2 - 30 kalendářních dnů

NIC SLOŽITÉHO, VYŘÍZENÍ ZABERE JEN PÁR VTEŘIN   

 • Systém je určený pro všechny kategorie zákazníků využívajících nepřenosné jízdenky (včetně jízdenek zdarma jako je mají třeba děti do 10 let). Dále je možno v tomto systému zakoupit roční přenosné jízdenky, přenosnou jízdenku na 24 hodin a v pouze elektronické verzi přenosné jízdenky s platností 2 - 30 kalendářních dnů.
 • Není potřeba žádná nová kartička. Cestující mohou použít bezkontaktní bankovní kartu, kterou již mají. Při nákupu kupónů odpadnou fronty na přepážkách. V případě ztráty či odcizení karty je možno novou kartu zaregistrovat a použít jako nový nosič předplatní jízdenky.
 • V e-shopu je možné zakoupit tyto jízdenky pro zóny 100 + 101: děti do 10 i 15 let, mládež a studentská jízdenka, základní, starobní a invalidní senioři do 70 let i senioři nad 70 let. Dále roční přenosné jízdenky, jízdenku na 24 hodin a jízdenky s platností 2 - 30 kalendářních dnů.
 • Prvním krokem bude vytvoření účtu v e-shopu (platný e-mail a heslo). Následné je třeba vyplnit v systému základní osobní údaje potřebné k vydání šalinkarty, nahrát fotografii (barevná portrétová fotografie, na které jste si podobní) a určit si nosič šalinkarty (registrace za pomocí čísla platební karty a její platnosti). Výběr jízdenky a zakoupení jízdenky on-line bankovní kartou nebo elektronickým bankovnictvím. Od té doby může cestující své jízdenky plně obsluhovat ze svého e-shopu.
 • U slevových kategorií (s výjimkou dětí do 15 let) je možno jízdenku koupit až po ověření nároku na slevu na přepážce nebo kontaktním místě DPMB. Ověření se provádí u invalidních důchodců jednou ročně, kdy zaměstnanec na přepážce zadá zákazníkovi nárok na slevu do e-shopu. U důchodců do 70 let bude ověření stačit pouze jednou na počátku. U studentů se ověření na přepážce provádí minimálně jednou za semestr. V případě studentů MU + VUT + Mendelu, kteří mají ověřené osobní údaje (účet Brno iD full) a věk mezi 18-26 roky, lze ověření provést plně online. Využijte odkaz "ověřit status studenta" v sekci "Můj účet", dostanete se do podsekce, kde zadáte své školní identifikační číslo a do několika sekund obdržíte výsledek. Status se nastavuje na jeden měsíc, ovšem po prvním úspěšném online ověření statusu studenta systém tento status automaticky každý měsíc zkouší obnovit a o měsíc prodloužit. V případě, že by se to nepovedlo, dostanete na email upozornění 7 dní před koncem vašeho statusu. Takovéto připomenutí se zasílá u každé slevové kategorie.
 • Systém je zabezpečen technologií na úrovni bankovních standardů. Nikdo jiný, než certifikovaná platební brána, nemá přístup ke zneužitelným údajům (číslo karty, platnost a kontrolní kód). Číslo karet je šifrováno do zakódovaného čísla zvaného TOKEN, které není možné použít k platbě. Dopravní podnik pracuje jen s TOKENem, osobními údaji u nepřenosných šalinkaret a případně eviduje údaje potřebné pro nárok na slevy.
 • I s těmito případy systém počítá a DPMB nabízí možnost zakoupení anonymní bezkontaktní platební karty. Cestujícímu stačí e-mailový účet, na který je navázána identifikace. Pro samotné zaplacení elektronického kupónu v e-shopu je však stále nutno zaplatit on-line bankovní kartou nebo elektronickým bankovnictvím (bankovním tlačítkem).
 • Pokud Vám skončila časová platnost Vaší bankovní karty a banka Vám doručila novou kartu, tuto kartu si zaregistrujte jako nový nosič v záložce Moje nosiče ve Vašem účtu a následně v záložce Moje jízdenky přeneste Vaši jízdenku na tento nový nosič. Prosím pozor !!! – takto postupovat je nutné i v případě, že Vaše nová karta má stejné číslo jako karta předchozí. Liší se totiž v hodnotě data platnosti.
 • Je to vlastně převod z účtu na účet, platí se však prostřednictvím rychlé platební brány kliknutím na tlačítko banky, kde máte účet. Kliknete na tlačítko své banky, přesměruje vás do internetového bankovnictví, po přihlášení najdete předvyplněné údaje a jen potvrdíte platbu. Zabezpečený způsob platby garantuje banka, nikdo jiný se k vašim údajům nedostane.
 • V sídle Dopravního podniku města Brna na Novobranské ulici je zřízeno Kontaktní centrum, kde naši pracovníci cestujícím se zřízením online účtu a jeho obsluhou pomohou.
 • Novinku nebude dopravní podnik nikomu nutit, nákup v e-shopu bude dobrovolný. Cestující mohou i nadále zůstat u papírových jízdenek. Prodej standardních papírových předplatních jízdenek pokračuje bez omezení sortimentu a počtu prodejních míst.
 • To je velice častá otázka, především od zákazníků, kteří budou chtít využít příspěvku ve výši 1.425 Kč na nákup roční předplatní jízdenky základní nepřenosné, který v rámci nového dotačního programu schválilo Zastupitelstvo města Brna. Před skončením platnosti Vaší papírové jízdenky si s předstihem až 30 dnů na www.brnoid.cz můžete zakoupit elektronickou jízdenku přes eshop a dle pokynů si následně můžete požádat o příspěvek.
 • Ano, bankovní nálepku považuje za ideální nosič Vaší elektronické jízdenky. Při registraci však musíte znát celé 16timístné číslo karty (toto obdržíte při výdeji nálepky od banky, na vlastní nálepce je pouze poslední čtyřčíslí).
 • Ano je. Systém umožňuje jak sdílení účtů, tak tvorbu a správu závislých účtů. Typický příklad je právě, že rodič, zřídí závislé účty svým dětem (v příslušné části sekce "Můj účet") a bude moci tyto účty plně ovládat. To znamená, že v nich bude moci kupovat kupóny a bude mít o nich přehled. V okamžiku, kdy děti dospějí, je možné přes Zákaznické centrum závislost účtu ukončit, nastavit jim vlastní přihlašovací údaje a osamostatnit je.
 • Rádi vám s tiskem pomůžeme na kontaktním místě DPMB.
1_ Vyplňte vaše údaje.
Jednou stačí.
2_ Vyberte kteroukoliv z vašich karet.
Naprosto bez obav.
3_ Nechte si potvrdit vaši identitu.
Naposledy.
4_ (Vy)užívejte městských služeb online.
Bude jich stále víc.