Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení  

Přidejte se k více než 40 000 Brňáků, kteří si svoji šalinkartu zařizují online.

Výhody

 bez prodlení a chození na úřad

 systém bude časem rozšířen na celou IDS JMK

 další dostupné služby z jediného městského účtu

Jediný účet pro městské služby.

Vyřiďte online

Zařiďte si svoje předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 (město Brno) bez běhání po úřadech. Stačí použít jakoukoli bezkontaktní bankovní kartu, která ponese vaše údaje.

Vše je přitom naprosto bezpečné. Karta je pouze identifikátorem zákazníka, nic se na ni nenahrává. Veškeré údaje o jízdence jsou uloženy v databázích. V systému se nepracuje s číslem karty.

 • nepřenosné předplatní jízenky pro tarifní zóny 100 a 101 pro kategorie cestujících základní, děti, studenti a senioři do 70 let
 • roční přenosné jízdenky
 • přenosné předplatní jízdenky s platností 24 hodin nebo 2 - 30 kalendářních dnů

NIC SLOŽITÉHO, VYŘÍZENÍ ZABERE JEN PÁR VTEŘIN   

 • V první fázi je tento systém určený pro kategorii bezslevovou základní a pro slevové kategorie děti a studenti a pro seniory do 70 let. Dále je možno v tomto systému zakoupit roční přenosné jízdenky a nově přenosné předplatní jízdenky s platností 2 - 30 kalendářních dnů.
 • Není potřeba žádná nová kartička. Cestující mohou použít bezkontaktní bankovní kartu, kterou již mají. Při nákupu kupónů odpadnou fronty na přepážkách. V případě ztráty či odcizení karty je možno novou kartu zaregistrovat a použít jako nový nosič předplatní jízdenky.
 • V e-shopu je možné zakoupit tyto jízdenky pro zóny 100 + 101: základní, děti, studenti a senioři do 70 let, roční přenosné jízdenky, nově přenosné předplatní jízdenky s platností 2 - 30 kalendářních dnů. Změny se zatím nebudou týkat cestujících nad 70 let, kteří se prokazují kuponem opravňujícím k bezplatné přepravě. Tento kupón i nadále zůstává papírový.
 • Prvním krokem bude vytvoření účtu v e-shopu (platný e-mail a heslo). Následné je třeba vyplnit v systému základní osobní údaje potřebné k vydání šalinkarty, nahrát fotografii (barevná portrétová fotografie, na které jste si podobní) a určit si nosič šalinkarty (registrace za pomocí čísla platební karty a její platnosti). Výběr jízdenky a zakoupení jízdenky on-line bankovní kartou nebo elektronickým bankovnictvím. Od té doby může cestující své jízdenky plně obsluhovat ze svého e-shopu.
 • U slevových kategorií (studenti a důchodci do 70 let) je možno jízdenku koupit až po ověření nároku na slevu na přepážce nebo kontaktním místě DPMB. Ověření se bude provádět jednou ročně u studentů a invalidních důchodců, kdy zaměstnanec na přepážce zadá zákazníkovi nárok na slevu do e-shopu. U důchodců do 70 let bude ověření stačit pouze jednou na počátku.
 • Systém je zabezpečen technologií na úrovni bankovních standardů. Nikdo jiný, než certifikovaná platební brána, nemá přístup ke zneužitelným údajům (číslo karty, platnost a kontrolní kód). Číslo karet je šifrováno do zakódovaného čísla zvaného TOKEN, které není možné použít k platbě. Dopravní podnik pracuje jen s TOKENem, osobními údaji u nepřenosných šalinkaret a případně eviduje údaje potřebné pro nárok na slevy.
 • I s těmito případy systém počítá a DPMB nabízí možnost zakoupení anonymní bezkontaktní platební karty. Cestujícímu stačí e-mailový účet, na který je navázána identifikace. Pro samotné zaplacení elektronického kupónu v e-shopu je však stále nutno zaplatit on-line bankovní kartou nebo elektronickým bankovnictvím (bankovním tlačítkem).
 • Pokud Vám skončila časová platnost Vaší bankovní karty a banka Vám doručila novou kartu, tuto kartu si zaregistrujte jako nový nosič v záložce Moje nosiče ve Vašem účtu a následně v záložce Moje jízdenky přeneste Vaši jízdenku na tento nový nosič. Prosím pozor !!! – takto postupovat je nutné i v případě, že Vaše nová karta má stejné číslo jako karta předchozí. Liší se totiž v hodnotě data platnosti.
 • Je to vlastně převod z účtu na účet, platí se však prostřednictvím rychlé platební brány kliknutím na tlačítko banky, kde máte účet. Kliknete na tlačítko své banky, přesměruje vás do internetového bankovnictví, po přihlášení najdete předvyplněné údaje a jen potvrdíte platbu. Zabezpečený způsob platby garantuje banka, nikdo jiný se k vašim údajům nedostane.
 • V sídle Dopravního podniku města Brna na Novobranské ulici je zřízeno Kontaktní centrum, kde naši pracovníci cestujícím se zřízením online účtu a jeho obsluhou pomohou.
 • Novinku nebude dopravní podnik nikomu nutit, nákup v e-shopu bude dobrovolný. Cestující mohou i nadále zůstat u papírových jízdenek. Prodej standardních papírových předplatních jízdenek pokračuje bez omezení sortimentu a počtu prodejních míst.
 • To je velice častá otázka, především od zákazníků, kteří budou chtít využít příspěvku ve výši 1.425 Kč na nákup roční předplatní jízdenky základní nepřenosné, který v rámci nového dotačního programu schválilo Zastupitelstvo města Brna. Před skončením platnosti Vaší papírové jízdenky si s předstihem až 30 dnů na www.brnopas.cz můžete zakoupit elektronickou jízdenku přes eshop a dle pokynů si následně můžete požádat o příspěvek.
 • Ano, bankovní nálepku považuje za ideální nosič Vaší elektronické jízdenky. Při registraci však musíte znát celé 16timístné číslo karty (toto obdržíte při výdeji nálepky od banky, na vlastní nálepce je pouze poslední čtyřčíslí).
 • Ano je. Systém umožňuje jak sdílení účtů, tak tvorbu a správu závislých účtů. Typický příklad je právě, že rodič, zřídí závislé účty svým dětem (v příslušné části sekce "Můj účet") a bude moci tyto účty plně ovládat. To znamená, že v nich bude moci kupovat kupóny a bude mít o nich přehled. V okamžiku, kdy děti dospějí, je možné přes Zákaznické centrum závislost účtu ukončit, nastavit jim vlastní přihlašovací údaje a osamostatnit je.
 • Rádi vám s tiskem pomůžeme na kontaktním místě DPMB.
1_ Vyplňte vaše údaje.
Jednou stačí.
2_ Vyberte kteroukoliv z vašich karet.
Naprosto bez obav.
3_ Nechte si potvrdit vaši identitu.
Naposledy.
4_ (Vy)užívejte městských služeb online.
Bude jich stále víc.