Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení 

Jak řešit šalinkartu "Dítě do 3 let + 1 doprovod"

Pro děti do tří let věku je možné vytvoření šalinkarty, která opravňuje k přepravě daného dítě a jedné další osoby jakožto doprovodu tohoto dítěte. Zřízení této šalinkarty je možné provést pouze v elektronické podobě, přičemž cena samotného kuponu na zóny 100+101 je 0 Kč. Tato šalinkarta se primárně váže na dítě, je tedy třeba pro dítě vytvořit samostatný účet a nechat jej ověřit. Do účtu je třeba přidat nosič jízdenky (bezkontaktní bankovní kartu v libovolně podobě) a na něj je pak možné (u ověřeného účtu) naklikat tuto šalinkartu (viz níže).

Eshop umožňuje tvorbu a správu závislých účtů. To je nejvhodnější způsob založení a správy účtu pro malé děti, byť jim samozřejmě můžete založit i zcela běžný samostatný účet s plnohodnotným loginem (emailem) a heslem. Závislý účet lze snadno ovládat a přepínat se do něj přímo z hlavního účtu, který jej založil. V okamžiku, kdy děti dospějí, je možné přes Zákaznické centrum závislost účtu ukončit, nastavit jim vlastní přihlašovací údaje a tak tyto účty osamostatnit.

A) Založení závislého účtu

Po přihlášení do Vašeho účtu na brnoid zvolíte záložku „Závislé účty“ a kliknete na zelené tlačítko „Nový závislý účet“:

doprovod 1

Nyní se před Vámi zobrazí pole, které vám umožní tento účet pojmenovat (pro přehlednost). Zvolíte pojmenování účtu a kliknete na zelené tlačítko „vytvořit“:

doprovod 2

Nyní máte vytvořený závislý účet. Tento účet má vygenerovanou virtuální emailovou adresu, veškeré informace (potvrzení, upozornění atd.) jsou automaticky přeposílány na emailovou adresu hlavního účtu. Pomocí modré šipky přejdete do závislého účtu.

doprovod 3

Vrátit zpět ze závislého účtu se můžete kdykoliv šipkou zobrazovanou na horní liště vedle vypsaného názvu a emailu závislého účtu, ve kterém se nacházíte.

doprovod 4

Výše uvedeným postupem můžete založit více závislých účtů.

B) Osobní údaje založeného účtu a jejich ověření

Po založení závislého účtu za účelem nákupu jízdenky pro doprovod dítěte do 3 let je třeba vyplnit osobní údaje dítěte, tedy jméno + příjmení + datum narození + trvalé bydliště. U dětí do 3 let není třeba nahrávat fotografii (doplní se kdyžtak automaticky místo ní piktogram). Následně je potřeba nechat tyto osobní údaje ověřit, ať už žádostí o online ověření (v sekci "Můj účet" za pomoci tlačítka "Odeslat podklady k online ověření" ), případně osobně na prodejních místech DPMB. Podkladem, který dokládáte či uploadujete, je (místo běžného OP) v tomto případě většinou rodný list dítěte či analogický dokument.

C) Nákup šalinkarty "Dítě do 3 let + 1 doprovod"

Poté, co bude účet dítěte ověřený, tak automaticky (pokud je mladší 3 let) v rámci ověření získá slevovou kategorie "dítě do 3 let" a lze přistoupit k naklikání jízdenky. V modulu "MHD" v sekci "Koupit IDS JMK jízdenku" si vyberete "Nepřenosné jízdenky". Nejprve je třeba do účtu přidat nosič jízdenky (bezkontaktní platební kartu ve fyzické, případně i virtuální podobě). Následně si vyberete kategorii "Dítě do 3 let", uvidíte na výběr šalinkartu na zóny 100+101 za 0 Kč (případně celokrajskou roční šalinkartu za 2400 Kč). Vyberte datum platnosti. V případě jízdenky za 0 Kč se vám objeví tlačítko "Vytvořit jízdenku zdarma". Jeho použitím se jízdenka okamžitě vytvoří, její "platnost do" se automaticky nastaví do 3 let dítěte a lze ji ihned využívat.

doprovod 5