Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení 

O Brno iD

Brno iD je e-shop městských služeb. Funguje 365 dní ročně, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V nabídce integruje vybrané služby magistrátu města Brna, městských společností a příspěvkových organizací města Brna.

Provoz e-shopu byl spuštěn byl na konci roku 2016. E-shop Brno iD financuje statutární město Brno. Provoz a rozvoj e-shopu Brno iD zajišťuje na základě pokynů statutárního města Brna městská společnost Technické sítě Brno a.s.

Naše vize: Řešte věci ONLINE, třeba z pohodlí domova

Kromě specifických služeb, které nejsou podmíněny platbou můžou uživatelé Brno iD čerpat služby způsobem podobným jako na komerčních e-shopech, včetně úhrady za služby online prostřednictvím platební brány.

Základní nebo ověřený účet Brno iD

Na čerpání určitých služby stačí, aby byl uživatel držitelem základního účtu „Brno iD basic“ (zadává jen email a heslo). Například má plný přístup k nabídce modulu Turismus, plný přístup ke všem produktům modulů ZOO Brno, Hvězdárny a dalších služeb.

Pro čerpání některých služeb je pak potřeba, aby uživatel byl držitelem tzv. ověřeného účtu „Brno iD full“. Ověřit se (nezbytná identifikace uživatele včetně fotografie) může zájemce buď osobně na kontaktních místech nebo o ověření požádat třeba z domova – online. Držitel Brno iD full může například v modulu MHD neomezeně dlouho využívat všechny nepřenosné jízdenky (šalinkarty) na zóny 100+101, včetně těch podmíněných slevovými nároky. Má možnost využít online ověření statusu studenta. Má možnost online vyřešit poplatek za zapomenutí šalinkarty (když nemá svou platnou šalinkartu u sebe při kontrole revizorem DPMB) z domova. V modulu Knihovna má plný přístup k možnosti online založit či napojit knihovní účet v Knihovně Jiřího Mahena, může dobíjet kredit, prodlužovat čtenářskou registraci či platit pokuty. V modulu Rezidentní parkování má uživatel plný přístup k možnosti založit či napojit parkovací účet a přistupovat do něj. A další a další služby.

Záměrem a velkou výhodou pro uživatele e shopu brnoid.cz je, že veškeré nabízené služby jsou vázané k výše popsanému Brno iD účtu. U služeb, které jsou vázané na nosič (jako třeba předplatní jízdenky), lze v případě ztráty identifikačního nosiče vše snadno přenést na jiný.

Na koho se můžete obrátit

Ty nejdůležitější kontakty najdete, když kliknete zde.