Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení 

Řešte poplatek za odpad online.

Využijte možnost platit poplatky za svoz komunálního odpadu ve městě Brně a řešit související ohlašovací povinnosti online.

Zjistit více
  1. 01

Časté dotazy

Získejte rychlé a jasné odpovědi na nejčastější otázky

Nejčastější dotazy k placení místního poplatku za komunální odpad ve městě Brně přes tento e-shop

  • Jakýmkoliv poplatníkům, kteří jsou zvyklí provádět elektronické platby a chtějí využít tento způsob placení. 
  • Formulář, přes který platíte, vám umožňuje zadat libovolné množství poplatníků a následně za všechny zaplatit jednou platbou. Formulář také obsahuje větší množství informací o každém poplatníkovi, které mají napomoci úspěšnému zpracování platby, pokud by byl problém s rodným číslem jakožto hlavním identifikátorem. Formulář také pomáhá s výpočtem správné výše poměrné částky v případech, kdy je poplatková povinnost za kratší období než je celý rok.
  • Prvním krokem bude vytvoření účtu v e-shopu (platný e-mail a heslo). Pro placení místního poplatku za komunální odpad ve městě Brně není třeba vyplňovat žádné další osobní údaje. Ty můžete zadat až přímo do formuláře. Pokud si ovšem nějaké údaje vyplníte, pak se vám rovnou přenesou do formuláře a ušetří vám jejich vepisování. 
  • Pro placení odpadů skrze portál BrnoID.cz je potřeba vytvořit základní registraci (za pomoci emailové adresy a určení hesla) v eshopu BrnoID.cz a následně přejít do modulu Odpady. Zde pak musíte kliknout na tlačítko Zaplatit za odpad. Zobrazí se vám formulář, kam je potřeba vyplnit veškeré osobní údaje (pokud je máte vyplněné v sekci "Můj účet", automaticky se propíší k prvnímu plátci a stačí akorát doplnit položku "rodné číslo"). Pokud jste plátcem poplatku za nemovitosti, lze pomocí tlačítek „Přičíst poplatkovou povinnost za nemovitost“ a „Odečíst jednu popl. Povinnost“ přičítat, nebo odečítat právě tyto nemovitosti. Pokud chcete platit i za další osoby, můžete ve spodní části formuláře kliknout na tlačítko „Přidat poplatníka“ a následně vyplnit i jeho osobní údaje. Jakmile máte vše vyplněno, stačí kliknout na tlačítko „Přejít na placení“. Po odkliknutí tohoto tlačítka se dostáváte ke shrnutí objednávky a k přechodu do placení. Pro samotný výběr způsobu platby je nutné nejprve přejít do platební brány GoPay a zde vybrat jednu z možností placení = internetové bankovnictví vybraných bank nebo platbu kartou online.
  • Veškeré podrobnější informace lze nalézt na stránkách Statutárního města Brna