Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení  

Anketa o novém názvu lodi na přehradě

Loď Dallas byla pod původním jménem Moskva dokončena a uvedena do provozu v roce 1955. Na počest nového partnerského města byla v roce 1991 přejmenována na Dallas. V pravidelném provozu sloužila do konce plavební sezóny 2011. V roce 2013 byla loď prohlášena Ministerstvem kultury České republiky za movitou kulturní památku. Zprovoznění zrekonstruovaného plavidla se připravuje v odborné spolupráci se Státní plavební správou a Národním památkovým ústavem a podle dosavadního průběhu rekonstrukce se loď do stávající flotily zařadí patrně v průběhu prázdninových měsíců 2020. Nedílnou součástí příprav na znovuzprovoznění lodi Dallas (Moskva) je i její vhodné nové pojmenování, ke kterému se můžete vyjádřit i Vy.

Hlasovat můžete také osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a pobočkách TIC Brno. Je potřeba se prokázat platným občanským průkazem.

O hlasování a anketě rozhodlo vedení města Brna.

Hlasování o názvu lodi je dostupné pouze pro uživatele s ověřeným účtem Brno iD full starších 15 let s trvalým pobytem v Brně.

Jak se má podle Vás jmenovat tato nově zrekonstruovaná loď? Vybrat můžete z těchto možností:

Bratislava

Navrhována vzhledem k tradici pojmenovávat lodě po partnerských městech jako nejbližší partnerské město, jehož název žádná z provozovaných lodí nenese. Loď Bratislava plula na přehradě mezi lety 1956-2010 a v roce 2011 byla převezena do Jundrova a je součástí areálu "U Hrocha".

Po přihlašení, zde naleznete tlačítko k volbě názvu Bratislava

Morava

Loď jménem Morava zahajovala společně se sesterskou lodí Brno provoz lodní dopravy na Brněnské přehradě v roce 1946. V provozu zde vydržela do roku 1961, kdy byla prodána na Vranovskou přehradu a jezdila zde mezi lety 1962 a 1981, poté byla postupně sešrotována. Dnes na přehradě pluje 5 lodí z let 2010 - 2012 se jmény podle partnerských měst a jedna historická pojmenovaná Brno (trup vyroben v roce 1949) a dříve provozována pod názvem Úderník. Nyní je snahou vrátit odkaz jedné z prvních dvou lodí na Brněnskou přehradu.

Po přihlašení, zde naleznete tlačítko k volbě názvu Morava

Moskva

Původní název, který tato loď dostala při slavnostním spuštění v roce 1955 a partnerské město, se kterým byly přímé kontakty navázány v roce 2006 kvůli přímé letecké lince Brno-Moskva. Od roku 2014 však neprobíhal mezi Brnem a Moskvou žádný kontakt.

Po přihlašení, zde naleznete tlačítko k volbě názvu Moskva

Hlasování končí dne 31. 5. 2020