0

Žádné produkty

0,00 Kč Celkem

K placení

Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Platnost
Počet
Celkem
Pokračovat v nákupu Přejít k placení  

Anketa pro nový park v Komárově

v městské části Brno-jih

Úprava lokality nad sídlištěm je prvním realizovaným krokem v plánované revitalizaci téměř 4 km dlouhého toku Staré Ponávky. Ideově vychází z revitalizační studie z roku 2010, v průběhu zpracování jednotlivých stupňů projektové dokumentace došlo k úpravám původního návrhu do současné podoby. Na místě bývalého provizorního parkoviště a výběhu pro psy s minimem stromů vznikla parková plocha o rozloze zhruba 1,4 ha, jejímž dominantním a určujícím prvkem je koryto Staré Ponávky. Dříve regulovaný tok byl upraven do přírodě bližší podoby, k hladině se tak lze dostat přímo ze břehu v rozvolněné části toku, v užší části koryta slouží k přiblížení pobytové schody a molo. Říčka je přemostěna třemi lávkami, které zároveň propojují blízké sídliště s revitalizovaným komerčním areálem Svatopetrská. Úprava obou ploch byla sjednocena použitými materiály a sadovými úpravám. Podél toku je zbudována páteřní komunikace s betonovým povrchem, cestní síť doplňují mlatové stezky v kombinaci s kamennou dlažbou. Běžně používaný mobiliář (lavičky, koše) ozvláštňují dřevěná lehátka rozmístěná po obvodu centrální louky. V maximální možné míře byly zachovány stávající stromy podél toku, které byly doplněny dosadbami stromů a keřů v ploše a velkým množstvím bylin, především na březích toku. Centrální prostor tvoří pobytový trávník, po obvodu přecházející v luční porost.

Jedná se o druhé kolo hlasování. Z prvního kola hlasování, kam lidé mohli posílat svoje tipy bylo Odbornou porotou vybráno pět nejrelevantnějších návrhů. Podrobnější popis o průběhu celé ankety naleznete ZDE.

O hlasování a anketě rozhodlo vedení města Brna.

Hlasování o názvu parku je dostupné pouze pro uživatele s ověřeným účtem Brno iD full starších 18 let s trvalým pobytem na území České republiky.

Jak se má podle Vás pojmenovat tento nový park? Vybrat můžete z těchto možností:

Po přihlášení zde naleznete tlačítka k volbě názvu parku

Hlasování končí dne 12. 11. 2021